Քաղաքական, հասարակական, մշակութային թերթ
Սևանի մարզադպրոցի ծանրամարտիկները 2 մեդալ են նվաճել Ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունում
Գեղարքունիքի մարզի Սևան համայնքի մարզադպրոցի ծանրամարտիկներ Ալինա Սուքիասյանը և Հովհաննես Հովհաննիսյանը մրցանակներով են վերադարձել  Երևան քաղաքում՝ սպորտի կառավարման կենտրոնում, տեղի ունեցած ՀՀ մեծահասակների ծանրամարտի առաջնությունից:
Սևանի համայնքապետարանի աշխատակազմի տեղեկացմամբ՝ Սևան համայնքի Ն. Դագարյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցի ծանրամարտիկ, մարզիչ Գառնիկ Աբրահամյանի սան Ալինա Սուքիասյանը 77 կգ քաշային կարգում երկամարտի 205 կգ արդյունքով գրավել է  2-րդ տեղը:
Ալինա Սուքիասյանը մի շարք առաջնությունների մասնակից է և Հայաստանի ու Սևանի մարզական պատիվը բարձր է պահել` արժանանալով մրցանակների:
Սևանը ներկայացնող  մյուս ծանրամարտիկը՝ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, բազմիցս է փայլել իր հաղթական մրցելույթներով և սևանցիներին պարգևել է հպարտության անկրկնելի պահեր:
Այս առաջնությանն էլ Գառնիկ Աբրահամյանի սան Հովհաննեսը 79 կգ քաշային կարգում երկամարտի 309 կգ արդյունքով գրավել է 3-րդ պատվավոր հորիզոնականը:
Սևանում շուքով են դիմավորել մրցանակակիր ծանրորդներին։